گواهینامه محصولات

اعطاء گواهینامه ها، یکی از روش های  تائید کیفیت کابل های شبکه می باشد. این گواهینامه ها همگامی سیستم کابلی شبکه را با استاندارد های جهانی نمایان می سازد .

به منظور اطمینان مصرف کنندگان، از کیفیت کابل مورد استفاده در شبکه،  کابل های شبکه " کی نت پلاس " با کیفیت +A تولید و روانه بازار شده است.

این کابل ها دارای گواهینامه تست فلوک می باشند و "گارانتی شبکه البرز"  تضمین 100 % کیفیت این محصول به مدت 24 ماه است.

معرفی چند استاندارد

آیا از وجود تائیدیه ها و گواهینامه های مختص کابل و تجهیزات کامپیوتری مطلع هستید؟؟؟

اگر در جستجوی محصولات دیجیتال و یا لوازم جانبی کامپیوتر هستید، مقاله زیر به شما کمک می کند انتخاب آگاهانه ای داشته باشید.

به طور کلی یک استاندارد، اسنادی فراهم میکند که بیانگرمشخصات، دستورالعمل ها و یا ویژگی های مواد، محصولات، فرآیندها و خدمات است. این اسناد به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرد تا اطمینان حاصل شود که یک محصول کاملا مناسب طراحی شده اند و در راستای هدف تولید عمل می کند.

  یک اصول کلیدی در هنگام خرید یک محصول، اطمینان از کیفیت محصول است و گاهی اوقات نداشتن آگاهی از تمامی خصوصیات کالا، خریداران را دچار سردرگمی و شاید نارضایتی از خرید خود گرداند.

 برای حل این معضل، اتحادیه ها و شرکت هایی تاسیس گردید و استاندارد سازی تولیدات به طور جدی تری دنبال شد. به عنوان مثال TIA یک اتحادیه مورد تائید موسسه ملی آمریکا است که در ده حوزه تکنولوژیک فعال می باشد و همچنين اين اتحاديه حامي بيش از 70 موسسه استاندارد در سرتاسر دنيا مي‌باشد.

 از این رو، شرکت ها به ساخت محصولات با کیفیت تری روی آوردند و با رعایت ضوابط تولید ، موفق به کسب گواهینامه ها شدند. واضح است که این استانداردها، تنها به محصولاتی اعطا می شود که در تولیدشان تمامی اصول رعایت شده است.

 شبکه های کامپیوتری و تجهیزات آن ها، نیز از این امر مستثنا نبوده و تولیدات دیجیتال همواره با استانداردهای خاصی عرضه شده و در این زمینه به رقابت با سایر محصولات هم رده پرداخته اند. اتحادیه هائی نظیر Fluke , EIA , TIA , UL , ETL , CE , RoHS , REACH , IEC , ISO , CSA , JQA , 3C, ANSI و ... استانداردهائی برای محصولات شبکه تعیین کرده اند که برخی از آن ها گواهینامه هائی را هم صادر می کنند که مستند و قابل ارائه می باشند .

 در زیر ، شرح مختصری راجع به گواهینامه های مختص شبکه های کامپیوتری داده می شود:

استاندارد ANSI تضمین می کند که محصولات دارای عملکرد و ویژگی های یکسانی هستند. همچنین این استاندارد بررسی می کند این عملکرد ها در سراسر جهان ، از روش های مشابهی پیروی می کند.

  


EIA Standards Logo

این استاندارد برای قطعات الکترونیکی و ارتباطات کابلی در شبکه به وجود آمده است. این اطلاعات در رابطه با برنامه ریزی، نصب و تاییدسیستم های کابل کشی ساخت یافته مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مشخصات استاندارد EIA تشخیص رده بندی کابل های Cat5و بالاتر است.

  


این استاندارد در حوزه برق و الکترونیک بنا شده و پایه بیشتر استاندارد های ملی است. IECاستانداردهای بین المللی برای تمام فن آوری های الکتریکی، الکترونیکی را ارائه می کند.همچنین ISO / IEC 27000مجموعه ای شامل استانداردهای امنیت اطلاعات را فراهم می آورد.

   


 Untitled

استانداردULشامل پژوهش گسترده ایمنی، تخصص علمی و تمرکز غیر قابل انعطاف در کیفیت است و به طور کلی بررسی می کندآیا ایمنی مصرف کننده و استانداردهای جهانی رعایت شده است یا خیر. این استاندارد قابل اجرا در زمینه تجهیزات فناوری اطلاعات، و همچنین در زمینه تجهیزات پایانه های مخابراتی و زیر ساخت شبکه می باشد.

  


CSA ارائه دهنده گواهینامه هائی مبنی بر ارزیابی کالا، بررسی بهره وری انرژی، و توسعه خدمات استاندارد برای بازار جهانی ارائه می کند. این استاندارد تست ایمنی و نحوه عملکرد را بر روی محصولات انجام می دهد.

  


 iso

ISO سازمان بین المللی استاندارد است و به توسعه و انتشار استانداردها می پردازد و از نظر کیفیت محصولات را تائید می کند.

این استاندارد بین المللی در سطح وسیع به وضع استانداردهای کلی و جزئی می پردازد وهمچنین برای هماهنگ کردن استانداردهای متفاوت جهانی فعالیت می کند.ISO،به شما اطمینان می دهد که محصولات و خدمات، امن و قابل اعتماد و با کیفیت خوب ارائه شده اند.

  


 

استاندارد RoHS در مورد محدودیت استفاده از برخی از مواد خطرناک در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی است.

این استاندارد در صورتی به محصولی اعطا می گردد که 6 عنصر خطرناک سرب، جیوه، کروم شش، بیفنیل (PBB) ، اتر (PBDEs)، کادمیوم در مواد اولیه محصول وجود نداشته باشد. موادی جایگزین این عناصر می شوند که سازگار با محیط زیست باشند.

  


ce

این استاندارد تائیدیه اروپا بر یک محصول است و از لحاظ ایمنی، بهداشت و حفاظت محیط زیست، محصول را بررسی می کند

محصولاتی که واجد دریافت علامت CE می‌شوند، می‌بایست از نظر سلامت، امنیت، مضر نبودن برای جسم انسان و طبیعت مورد بررسی قرار گیرند و اگر واجد این شرایط باشند قادر به دریافت این نشانه خواهند بود.


tia

این استاندارد در زمينه انواع سيستمهاي مخابراتي است و كليه موارد مربوط به طراحي، توزيع و نصب را در انواع سيستم هاي مخابراتي، ارتباطات ماهواره اي، شبكه اي، بي سيم و مبتني بركابلهاي مسي و فيبر نوري و همچنين مراكز داده را تحت پوشش قرار ميدهد.